Nadczynność tarczycy w 12. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 12 tyg. ciązy. Choruję na nadczynność tarczycy. Wyniki są w normie, a ja czuje się zle. Wychodzac na slonce mam miekkie nogi, ręce mi drzą. Nagle się cała pocę i serce bije szybko. Przyjmuje kwas foliowy, jodid i vigantoletten 1000 pół tabletki. Zrobilam z polecenia poziom wit d. Wynik: d3 (25oh) 16.4ng/ml przy normie 30-100. Nie wiem czym może być spowodowane to zle samopoczucie czy to tarczyca czy może niedobór jakiś witamin? Proszę o pomoc. Ula

Piotr Pilarski

Na pewno warto suplementować witaminę D 1000 j. na dobę. Pani objawy mogą się wiązać z jej niedoborem lub z ciążą.

Pozdrawiam.