Naderwane ścięgno palca u ręki

Jakie zdjęcie muszę wykonać żeby sprawdzić czy mam naderwane ścięgno palca u ręki? Ile trwa takie leczenie? I czy palec wróci do pełnej sprawności?

Aleksander Ropielewski

USG, Jeżeli ścięgno jest naderwane leczenie jest zazwyczaj zachowawcze (w zależności od stopnia naderwania ścięgna, zaś jeżeli ściegno zostało zerwane leczenie jest operacyjne z następczą rehabilitacją.