Naderwane więzadła poboczne przyśrodkowe i szczelina pozioma w łąkotce przyśrodkowej

Witam, w trakcie meczu doszło do faulu gdzie ucierpiały moje więzadła, otóż po USG okazało się że mam naderwane więzadła poboczne przyśrodkowe jak i także szczelinę pozioma w łąkotce przyśrodkowej. Byłem dzisiaj u ortopedy i robił mi punkcje i ściągnął mi 60ml krwi. Teraz tak na USG lekarz sprawdzał więzadła krzyżowe i powiedział ze są bez zmian. Proszę o pomoc bo lekarz postawił 15tys diagnoz a i tak dalej nie wiem co jest i skąd ta krew. Mam 20 lat.

Szanowny Panie,
Jeżeli kolano zostało unieruchomione prosze sie nie martwić więzadłem pobocznym piszczelowym - zrośnie sie. Martwi mnie za to pęknięcie łąkotki oraz krew w stawie kolanowym, która zawsze świadczy o poważnym urazie wewnatrzstawowym, bardzo często o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego. Oczywiście żebym mógł ostatecznie sie wypowiedzieć musiałbym Pana zbadać, jednak niestety jest duże prawdopodobieństwo konieczności wykonania artroskopii stawu kolanowego. Prosze unieruchomić i chłodzić kolano, brać leki przeciwobrzękowe oraz sugeruje konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu