Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki

Witam, naderwałam sobie mięsień brzuchaty łydki, trzy tygodnie nosiłam szynę. Po tym czasie na badaniu usg zdiagnozowano na tylnej powierzchni łydki w mięsniu brzuchatym w lini pośrodkowej łydki widoczny obszar hypoechogeniczny ze słabo widocznymi cieniami tkankowymi oraz obszarami wypełnionymi treścią płynną ( najpewniej stary krwiak częściowo wypełniony skrzepami, częsciowo treścią płynną o długości ok 10-12 na głębokości około 2 cm po skórą. Czy to jest coś niepokojacego, czy jest to normalne

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opisywane zmiany nie są bardzo poważne, choć wymagają okresowej kontroli.