Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naderwanie mięśnia brzuchatego łydki podczas kontuzji

Witam, podczas gry w piłkę i nagłym zerwaniu się do piłki poczułem nagły ból w łydce. Zdiagnozowano u mnie naderwanie mięśnia brzuchatego łydki. Dwa tygodnie nosiłem ortezę oraz wybrałem 12 zabiegów magnetronic, wirówka i krioterapia. Jak długo trwa leczenie takiego urazu. Jakie zabiegi mogę wykonywać teraz i jakie ćwiczenia. Kiedy będę mógł zagrać znowu w piłkę. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, powrót do formy to sprawa indywidualna, nie wiem czy dokucza Panu ciągły ból i jak noga reaguje na ruch. Warto spróbować pływania, przed powrotem do innych aktywności. W razie bólu zalecam zimne okłady i masaż kostkami lodu. Jeśli ból będzie dokuczał ciągle warto udać się do fizjoterapeuty.

Fizjoterapeutka, masażystka i instruktorka fitness.
0

Witam, polecam plastry kinesiotaping aby jeszcze odciażyć mięsień oraz terapię manualną aby uelastycznić mięsień.Polecam wizytę u fizjoterapeuty, który oceni stan mięsnia i zaproponuje ćwiczenia.Wtedy też będzie można określić czas powrotu na boisko. Pozdrawiam

0

Warto proces leczenia wzbogacić o kinesio taping aby wspomóc pracę mięśnia, a także stosować metody fizjoterapeutyczne a nie tylko zabiegi fizykalne. Warto będzie w późniejszym czasie rozpocząć ćwiczenie ekscentryczne w łańcuchach zamkniętych - ale to wszystko powinien dostosować fizjoterapeuta, który wcześniej oceni stan mięśnia. Ważne jest także to czy odczuwany jest ból w trakcie ruchu i czy mamy jakieś ograniczenia.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy