Naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa w wyniku RTG

część 2 - nie mogłem przez pare dni normalnie funkcjonować i te strzykanie.tydzień temu zrobiłem RTG które wskazało skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kregosłupa,(miałem tak już kilka razy,lecz nigdy z tym strzykaniem) dziś moge normalnie wszystko robić,ale nie trenuje od tamtego zesztywnienia ze strachu i boje sie,że jak pójde to przez te strzykanie coś mi się stanie. prosze o rade, z góry dziękuję. P.S ból czuje przy retrakcji tak jak by było coś osłabione.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane w badaniu RTG zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa są dość poważne i powinny zostać poddane rehabilitacji medycznej. Należy udać się do ortopedy na konsultację (wraz ze zdjęciem). Lekarz będzie miał możliwość wystawienia skierowania na rehabilitację.
Tak jak pisałam w odpowiedzi na poprzednie Pana zapytanie, trenowanie w tej sytuacji powinien Pan tymczasowo zawiesić, by nie spowodować pogłębienia się urazu.