Nadkwaśność, refluks żołądkowo-przełykowy i ból żołądka na czczo a nadmierne spożywanie alkoholu

nadkwaśność, refluks żołądkowy-przełykowy czy ból żołądka na czczo czy po spożyciu pokarmu mam ten problem pije duzo alkocholu mam plamy na szyji i twazy prosze o pomoc nie chce juz pic mam dopiero 30 lat i nie potrafie sobie z tym poradzic

Proszę Pani,
Trzeba sprawdzić jaką funkcję pełni alkohol w Pani życiu. Dobrze jest myśleć nie w kategoriach czego Pani nie chce " nie chcę pić", tylko w kategoriach, czego Pani chce, w kategoriach Pani celów. Tak naprawdę bowiem, porzucając picie, nie traci się niczego, a zyskuje się nowe lepsze możliwości. Czyli niczego nie tracimy tylko zyskujemy. Proszę myśleć o tym jako o nabywaniu trzeźwości, czyli o zyskiwaniu.
Można skorzystać z ośrodka specjalizującego się we wspieraniu wychodzenia z uzależnień lub psychoterapii.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dobrze, że Pani pisze i szuka pomocy. Nie musi Pani być sama ze swoimi problemami. Jeżeli potrafi Pani utrzymać całkowitą abstynencję samodzielnie, to może się Pani zgłosić do dowolnego wybranego psychoterapeuty i podjąć leczenie. Jeżeli natomiast utrzymanie abstynencji samodzielnie wydaje się Pani niemożliwe to proszę się zgłosić do jakiegoś specjalistycznego ośrodka specjalizującego się w leczeniu uzależnień. Proszę nie zwlekać gdyż chorobom zdecydowanie łatwiej zapobiegać niż je leczyć, a alkoholizm to poważny problem. Po pani opisie nie sposób wywnioskować czy jest to już uzależnienie czy jeszcze picie szkodliwe, ale rozumiem, że już jest to problem i należy się nim zająć. Pozdrawiam

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam
Wszystkie problemy i dolegliwości Pani, mogą być spowodowane nadmierną ilością wypitego alkoholu. Jeśli czuje Pani, że sobie sama z tym nałogiem nie poradzi radzę się udać do poradni uzależnień, którą znajdzie Pani w swojej miejscowości lub w jej pobliżu.
Tam Pani specjaliści poradzą co ma Pani zrobić.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam,
polecam wspólnotę anonimowych alkoholików - na stronie www.aa.org.pl znajdzie Pani namiary gdzie i o której odbywają się spotkania - tam może Pani uzyskać wsparcie od osób które już są krok dalej w radzeniu sobie z problemem alkoholowym. Serdecznie zachęcam nie ma się czego wstydzić ta choroba jest demokratyczna może dotyczyć każdego. Dorota Szykulska-Paprocka