Nadmiar kilogramów po ciąży

Mam 29 lat i moje BMI wynosi 41,9. Z nadmiarem kilogramów zmagam się prawie od 10 lat. Wszystko zaczęło się od pierwszej ciąży. Przytyłam 20kg z 60 do 80kg ,po porodzie trochę spadło ale brzuch został. Stosowałam różne diety z większym i mniejszym skutkiem. W nocy zaczęłam chrapać,bolą mnie nogi i kręgosłup. Mam pytanie jakie trzeba spełniać warunki by zakwalifikować się do operacji i czy mam takową szansę? na nią?

Witam! Proszę pamiętać, że operacja jest koniecznością np.gdy inne dostępne metody redukcji masy ciała nie pomagają. Zachęcam do odchudzania pod okiem specjalisty np. dietetyka. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Ogólne wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska