Nadmiar masturbacji i jego konsekwencje

Mam 18 lat i masturbuje sie od paru lat średnio 3 razy dziennie, czy będzie to miało wpływ na moje kontakty w łużku ? raz doszło do bliższego kontaktu z dziewczyną zaczołem ją pieścic i nie doznałem erekcji totalny zwis a czasami wystarczyło że sie do niej przytule i juz sztywny . Czy po zaprzestaniu masturbacji wszystko wróci do normy ? czy to mozliwe że mój organizm będzie reagował tylko na masturbacje? Prosze bardzo o odpowiedz .
18 LAT ponad rok temu

1) Jeśli po kilkunastodniowej przerwie w masturbacji również się nie uda proszę koniecznie pójść do lekarza.
2) Natomiast jeśli będzie wszystko w porządku proszę na dłuższą metę postarać się ograniczyć tę formę rozładowania napięcia. Jest to typ przyjemności, który łatwo uzależnia i może prowadzić to takich samych skutków jak np. alkoholizm. Mam na myśli: destrukcję życia rodzinnego (w tym np. związku z dziewczyną), kłopoty w szkole czy pracy aż wreszcie depresję.