Nadmiar mięsa w diecie a wypadanie włosów

Czy nadmiar mięsa w diecie, a tym samym nadmiar żelaza może mieć związek z nadmiernie wypadającymi włosami?

W zależności od rodzaju i ilości spożywanego mięsa, a także innych produktów przyczyną wypadania włosów może być również nadmiar witaminy A.
Właściwa dieta uwzględnia różnorodne posiłki. Mała ilość warzyw, owoców i produktów zbożowych w diecie może być powodem niedoboru niektórych witamin i składników mineralnych, co też może być przyczyną wypadania włosów.

Jednak przyczyn tej przypadłości (pomijając dietę), może być bardzo wiele jak np. zachwianie gospodarki hormonalnej, choroby tarczycy, częste infekcje, stres, niektóre leki.