Nadmiar monocytów w badaniu krwi

Dzisiaj odebrałem wyniki krwi, mam 18 lat i badania wykazały, że mam nadmiar monocytów - 9,4 %. Co oznacza ten nadmiar ? Co jest tego przyczyną i jakie mogą być skutki takiego wyniku ? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania morfologii krwi powinien być interpretowany w całości. Proszę zatem udać się do lekarza rodzinnego, który dokona interpretacji pełnego wyniku badania w oparciu o występujące dolegliwości.