Nadmiar myśli i krytykowanie siebie

Witam. Od dłuższego czasu męczą mnie moje myśli a dokładnie ich nadmiar. Często się krytykuje myśląc że nie wpadłem na jakiś pomysł wcześnie niż ktoś inny co doprowadza do flustracji. Myślę dosłownie o wszystkim co mi przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Starałem się poprostu nie myśleć ale im bardziej się starałem tym gorzej na ty wychodziłem. Często boję się podejmować różnych decyzji, strach przed porażką. Przy znajomych w ogóle księgarnia nie odzywam bojąc się że palnej coś głupiego.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Niech Pan nie myśli o cytrynie. Udało sie nie pomyśleć? Raczej nie. Im bardziej Pan się spina, by panować nad sobą, tym więcej tego napięcia jest. Wydaje się, że wysoko Pan sobie stawia poprzeczkę i nie jest Pan w stanie przez nią przeskoczyć. Najsilniejszego krytyka ma Pan w sobie. Poprzyglądałabym się temu kto mówi, co mówi i przed czym czce ochronić Pana ten Krytyk w Panu. Myslę, że warto pomysleć nad spotkaniem z psychoterapeutą. Zachęcam Pana gorąco do tego.

Dzień dobry, jeżeli taki stan rzeczy utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam pana do przeprowadzenia diagnozy u psychologa - psychoterapeuty. Być może ten stan rzeczy wynika z określonej struktury osobowości. Diagnoza taka składa się zazwyczaj z kilku spotkań (1-5) po której specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.