Nadmiar śluzu z pochwy

Witam. Mam pytanie: co zrobić z nadmierną wydzieliną z mojej pochwy? Podczas podniecenia, gdyby nie wkladki, mogłabym mieć plamy na odzieży. Czy powodem może być długi okres abstynencji seksualnej? Poza tym na kilka dni przed miesiączką mam dziwne brązowawe upławy. Mam lekką nadżerkę, wiec może to być od tego? A może od tabletek? Biorę s****. W trakcie trwania cyklu naprawdę niewielejest  dni suchych - dosłownie suchych. Czy to normalne? Czasami bywa to krępujące. Zastanawiam się jeszcze, czy wydobywanie się śluzu w takiej ilości może być skutkiem używania płynu do higieny intymnej, który może zmniejszać florę bakteryjną pochwy. Za miesiąc ide do ginekologa, ale do tej pory chciałabym się czegoś dowiedzieć.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Do ustalenia przyczyny wszystkich Pani dolegliwosći konieczne jest przeprowadzenie badania.
Plamienia mogą być spowodowane zdiagnozowaną nadżerką, jak i wszystkimi przyjmowanymi lekami. Ze względu na występowanie ich jedynie w drugiej połowie cyklu należałoby wykluczyć niedomogę ciałka żółtego, oznaczając poziom progesteronu.
Nadmierna ilość śluzu może świadczyć o upławach związanych na przykład z infekcją. Sugerowałabym poczekać do wizyty u ginekologa, który na podstawie diagnozy zleci właściwe leczenie.
Pozdrawiam