Nadmiar tłuszczu na brzuchu: czy jest szansa wrócić do poprzedniego wyglądu?

WITAM :) MAM 36 LAT I DWÓJKĘ DZIECI, JESTEM KOBIETĄ. MÓJ PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE PRZEZ 2 LATA PRZYBRAŁAM NA WADZE 5 KG :( CHCIAŁABYM SIĘ POZBYĆ TYCH ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW, ALE NIE BARDZO WIEM JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ :( JESZCZE 2 LATA TEMU WAŻYLAM 54 KG, A W TEJ CHWILI WAŻĘ 60 KG!! BARDZO ŹLE SIĘ Z TYM CZUJĘ. NADMIENIĘ ROWNIEŻ, ŻE MAM 160 CM WZROSTU I Z TEGO CO WIEM, TO MAM ODPOWIEDNIĄ WAGĘ DO WZROSTU - LECZ MIMO TEGO CZUJĘ SIĘ ŹLE. MAM DUŻY BRZUCH (OPONA), POMARAŃCZOWĄ SKÓRKĘ NA UDACH I TŁUSZCZ NA BIODRACH. PROSZĘ O POMOC :) POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ :)

Witam.

Pani masa ciała wskazuje na górną granicę normy, która może szybko zamienić się w nadwagę, spowodowaną prawdopodobnie dodatnim bilansem energetycznym, co oznacza, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Tak po pewnym czasie powstaje nadwaga i otyłość. Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Pani na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutkach zdrowotnych.

Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb. Dzięki zdrowej diecie połączonej z aktywnością fizyczną cellulit ulegnie zredukowaniu, jednak aby tak się stało potrzeba wiele czasu i wytrwałości. Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinna Pani ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie.

Pozdrawiam.