Nadmiar żelaza we krwi - przyczyny

Witam. Mam 37 lat i tydzień temu zrobiłam rutynowe badania krwi. I o ile morfologia wyszła ok., (hemoglobina 14) to żelazo mnie przeraziło - 217 przy normie do 150. Nie odżywiam się jakoś specjalnie "zdrowo", nie biorę żadnych suplementów. W obu ciążach musiałam brać sorbifer z powodu niedoboru żelaza. Jaka może być przyczyna takiego wyniku? Lekarka nie potrafila mi nic na ten temat powiedzieć. Kazała powtórzyć badania za jakiś czas i udaś się do hematologa.

Witam,

Podwyższone stężenie żelaza w surowicy wynikać możę z nadmiernej jego podaży w stosunku do potrzeb, zaburzeń w jego wykorzystaniu, bądź nadmiernym rozpadem krwinek czerwonych. Konieczne jest zatem wykonanie dalszych badań - rozmazu ręcznego krwi, stężenia retikulocytów, bilirubiny, ferrytyny, TIBC etc. Resztę badań powinien ustalić lekarz rodzinny po zebraniu wywiadu, a w razie trudności wysłać na konsultacje specjalistyczne.
Pozdrawiam