Nadmierna kontrola rodziców a dorosłe życie

Jak pomoc osobie skrzywdzonej przez rodzicow nadmierna kontrola oraz ciągłym ocenianiem. On nie potrafi mimo checi byc blisko ze mn a mimo ze chce. Mimo ze ma 30 lat nie potrafi uwolnic sie od rodziny i boi sie samodzielnosci i bliskosci...

Witam,

To co może Pan zrobić to być wsparciem. Każdy jest odpowiedzialny za swoje wybory, zaś proces separacji od rodziny jest szczególnie trudny, jeśli rodzice są kontrolujący.
Może warto zaproponować profesjonalną pomoc np: konsultację u psychoterapeuty?

Dzień dobry,

Może Pani zaproponować konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Partner może szukać pomocy w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.