Nadmierna kontrola ze strony chłopaka

Witam. Od trzech lat jestem w związku na początku było super ale od jakiegoś czasu strasznie boję się mojego narzeczonego. Cały czas mnie sprawdza kontroluje boję się spotkać się z swoimi znajomymi. On ma zadłużenie które pomagam mu spłacać boję się ze potem będę tego załować. Proszę o wsparcie bo nie mam nikogo do kogo mogłabym się odezwać. a Moja rodzina jest za tym że mam nie przesadzać bo zostanę starą panna gdyż mieszkam na wsi. Pomocy i pozdrawiam

Dzień dobry,

W Warszawie jest bardzo dużo ośrodków, w których może Pani uzyskać bezpłatnie pomoc psychologiczną - np.: w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, różnych fundacjach, poradni psychologicznej. I namawiam do takiej osobistej konsultacji / rozmowy z psychologiem, ponieważ to co dzieje się w Państwa związku brzmi niepokojąco.

Witam, kontrola i zaborczość w związku niczego dobrego nie wróżą na przyszłość. Osoba, która ma takie skłonności, raczej nie odpuszcza kontroli i daje sobie z czasem coraz większe prawo do kontroli działań i decyzji partnera. To tak jakby, jedna osoba miała być na wyłączność dla drugiej. W zdrowym związku, każdy z partnerów ma swoich znajomych, czasem swoje odrębne zainteresowania, ma swój świat. Czy Pani chłopak ma refleksję nad tym, jak bardzo Pani mu pomaga? Ważne, aby Pani z kimś porozmawiała o swojej sytuacji, nie bała się, że zostanie sama. W takim związku i tak będzie Pani samotna. Tak jak poprzedniczka polecam Pani kontakt z psychoterapeutą, on pomoże Pani szerzej spojrzeć na sytuacje i wzmocnić się w podjęciu dobrej dla Pani decyzji - co dalej ? Powodzenia