Nadmierna masturbacja a osłabiona wrażliwość penisa

Czy nadmierna masturbacja (długotrwała), może wpływać na wrażliwość penisa ? Zacząłem współżyć z moją partnerką, niestety mimo tego, że bardzo mnie podnieca nie jestem zawsze w stanie uzyskać wytrysku, zwłaszcza przy miłości francuskiej. Mam wrażenie, że ścianki pochwy nie stymulują tak dobrze mojego prącia jak w trakcie masturbacji. Czy przez nadmierną i długookresową masturbację mogłem utracić częściowo wrażliwość penisa? I czy po zaprzestaniu masturbacji jest szansa na powrót wrażliwości?

Należy znacznie ograniczyć masturbację, jeśli prowadzi się życie intymne z partnerką.
Wizyta u lekarza seksuologa zazwyczaj przyspiesza uzyskanie dobrego funkcjonowania.
Gorzów. W Szczecinie jest Pani dr Jankowska, w Poznaniu jest większy wybór lekarzy seksuologów.
generalnie rokowanie jest korzystne.
Pozdrawiam. JW.

Masturbacja nie ma żadnego wpływu na "wrażliwość" prącia. Twoje problemy nie wynikają z tego, że Twój penis stał się mniej wrażliwy sensorycznie, ale z tego że Twój mózg przyzwyczaił się do szybkiego otrzymywania przyjemności oraz rozładowania napięcia emocjonalnego poprzez masturbację. Jeżeli będziesz się regularnie masturbował możesz mieć spory problem z satysfakcjonującym życiem seksualnym z partnerką. Radziłbym zgłosić się po poradę do seksuologa.