Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna masturbacja a zanik wzwodu podczas stosunku

Witam Mam 23 lata. Często się masturbowałem raz dwa razy dziennie przez 3 lata Ostatnio zauważyłem problem bo gdy chce się kochać z partnerka to w grze wstępnej jest zwód ale gdy chce jak by to powiedzieć wgłębić się w nią zwód nagle opada bez kontroli. Nie mogę się kochać z nią co prowadzi do kłótni z nią Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Jesli przez opisywane kilka lat erekcja podzczas masturbacji była prawidłowa, to wszystko wskazuje na psychogenne pochodzenie obserwowanych u Pana obecnei zaburzeń erekcji. Z drugiej stony nie podał Pan żadnych szczegółów odnośnie Pana obecnego stanu zdrowia oraz psychologicznych uwarunkowań podjecia obecnej relacji intymnej. Masturbacja jest fizjologiczną formą rozładowywania napięcia seksualnego u mężczyn, którzy nie posiadająpartnerki seksualnej. Częsta masturbacja (a zwłaszcza podejmowana w warunkach, które są trudne do odtworzenia w sytuacji seksualnej z realną partnerką- np. wszelkie metody związane z ocieraniem się o różne sprzęty itd) może doprowadzić do uwarunkowania się na takie właśnie bodźce i powodowac kłopoty z erekcją podczas realnej sytuacji. Trudno mi wnioskować, czy taki mechanizm wchodzi w grę w Pana przypadku. Jeśli uzyskanie erekcji w obecnie podejmowanych przez Pana kontaktach seksualnych nie jest możliwe- to wymaga Pan wnikliwej diagnozy stanu somatycznego oraz diagnozy psychoseksuologicznej podczas konsultacji u lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety