Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna masturbacja a zanik wzwodu podczas stosunku

Witam Mam 23 lata. Często się masturbowałem raz dwa razy dziennie przez 3 lata Ostatnio zauważyłem problem bo gdy chce się kochać z partnerka to w grze wstępnej jest zwód ale gdy chce jak by to powiedzieć wgłębić się w nią zwód nagle opada bez kontroli. Nie mogę się kochać z nią co prowadzi do kłótni z nią Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Witam Pana,

Jesli przez opisywane kilka lat erekcja podzczas masturbacji była prawidłowa, to wszystko wskazuje na psychogenne pochodzenie obserwowanych u Pana obecnei zaburzeń erekcji. Z drugiej stony nie podał Pan żadnych szczegółów odnośnie Pana obecnego stanu zdrowia oraz psychologicznych uwarunkowań podjecia obecnej relacji intymnej. Masturbacja jest fizjologiczną formą rozładowywania napięcia seksualnego u mężczyn, którzy nie posiadająpartnerki seksualnej. Częsta masturbacja (a zwłaszcza podejmowana w warunkach, które są trudne do odtworzenia w sytuacji seksualnej z realną partnerką- np. wszelkie metody związane z ocieraniem się o różne sprzęty itd) może doprowadzić do uwarunkowania się na takie właśnie bodźce i powodowac kłopoty z erekcją podczas realnej sytuacji. Trudno mi wnioskować, czy taki mechanizm wchodzi w grę w Pana przypadku. Jeśli uzyskanie erekcji w obecnie podejmowanych przez Pana kontaktach seksualnych nie jest możliwe- to wymaga Pan wnikliwej diagnozy stanu somatycznego oraz diagnozy psychoseksuologicznej podczas konsultacji u lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety