Nadmierna płaczliwość i rozdrażnienie

Dzień dobry. Od kilku dni cały czas płaczę, kłócę się z przyjaciółką, rodzicami, wszystkimi. Nie wiem dlaczego tak jest. Wszystko mnie drażni, jestem strasznie zazdrosna (dlatego też kłótnia z przyjaciółką). Już mam dość tego stanu. Nie wiem jak sobie z nim poradzić i nie wiem dlaczego też on jest. W sumie nic się nie dzieje złego, ale po prostu wstaje rano płaczę, kładę się spać-płaczę. W środku dnia to samo... Proszę, pomóżcie mi.
ponad rok temu

Witam serdecznie, Taki stan może być spowodowany między innymi stresem, nierozwiązanymi problemami. Nie napisałaś ile masz lat, ale rozdrażnienie, zmienne nastroje, płaczliwość występują również w okresie dojrzewania. Zamiast kłócić się z przyjaciółką, postaraj się z nią spokojnie porozmawiać o tym, co się teraz z Tobą dzieje, po prostu, mówiąc kolokwialnie, wygadaj się jej. Poza tym spędzaj aktywnie czas, by rozładować nagromadzone napięcie emocjonalne. Jeśli mimo wszystko nic się nie zmieni zastanów się nad rozmową z psychologiem. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym, żeby zaczęła Pani od wstępnej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, by wyeliminować objawy pochodzenia endokrynologicznego (hormony).
Warto byłoby zwyczajnie skonsultować się również z psychologiem.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucoa,
irena.mielnik.madej@gmail.com