Nadmierna potliwość a nasilenie trądziku w obrębie pleców

Witam, od zeszłego roku zauważyłam, ze bardzo sie pocę (pod pachami). wystarczy ze ide spokojnie spacerem a juz od razu mam plamy na koszulce. Oprócz tego zauważyłam tez nasilenie trądziku na plecach oraz zwiększenie owłosienia (na udach, pośladkach, i pod pępkiem). czy te objawy mogą byc powodem choroby? np zespół policystycznych jajników? zaznaczę, ze miesiączkuje regularnie, dosyc obficie. czy chorobę te mozna stwierdzić na podstawie wynikow morfologii krwi? dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie, być może są to pewnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Proponuję udać się w pierwszej kolejności do lekarza dermatologa, następnie ewentualnie do lekarza endokrynologa.

Proszę najpierw do endokrynologa się udać niech zleci lekarz odpowiednie badania, później do dermatologa. Potrzebne będzie leczenie doustne, być może zabiegowe, ale dopiero po badaniach będzie można dobrać metodę leczenia