Nadmierna potliwość a stosowanie botoksu

Witam. Mam problem z nadmierną potliwością dłoni i stóp. Utrudnia to strasznie życie. Niekiedy z rąk lecą krople potu. Stosowałem antyperspiranty (etiaxil,antidral) lecz bezskutecznie. Czy jedyna możliwość powstrzymania potliwości jest botoks? Czytałem, że są tabletki doustne (betablokery) lecz jeśli mówię o tym mojemu dermatologowi, dziwi się że nie słyszał o takich tabletkach?????Bardzo proszę o pomoc jak można walczyć z tą dolegliwością.

Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12miesiącach.Pozdrawiam , w razie pytań jestem do dyspozycji.