Nadmierna potliwość dłoni, stóp, pach i pachwin

Cierpię na nadmierną potliwość dłoni, stóp, pach i pachwin. Antyperspiranty i kremy nie pomagają. Dowiedziałam się, że w Polsce nadmierna potliwość nie jest traktowana jak choroba. Czy w związku z tym zabieg sympatektomii piersiowej (gdyby lekarz mnie na niego skierował) jest refundowany przez NFZ? Czytałam też że może mi pomóc jonoforeza, czy jonoforeza na nadmierną potliwość jest refundowana przez NFZ? Czy w Rzeszowie wykonuje się zabiegi sympatektomii piersiowej?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.