Nadmierna potliwość i wysypka u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Moja 9 miesieczna corka bardzo sie poci,co za ty idzie ma czesta wysypke na twarzy,ramionach itp. Jestem pewna,ze jej nie przegrzewam. Temperatura w mieszkaniu to ok 20/21°. Czesto wietrze w domu. Dlaczego wiec tak sie dzieje? Nawet gdy trzymam ja na rekach,gdy karmie,kark i glowka sa mokre. Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najczęstszą przyczyną nadmiernej potliwości niemowląt jest ich przegrzewanie (temp. w domu lub nieprawidłowe ubieranie dziecka). Wśród innych przyczyn znajdują się: gorączka, schorzenia neurologiczne, schorzenia hormonalne, niedobór witaminy D, itd. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko i pokieruje dalszym postępowaniem.