Nadmierna potliwość oraz torbiel w tarczycy i hypoechogeniczne węzły chłonne

Cierpię na nadpotliwość (całego ciała; jakby ktoś mnie wodą oblał; napady gorąca; odczucia, jakby krew się we mnie gotowała) od 12. roku życia. Dodatkowo badanie USG tarczycy wykazało w trzonie lewego płata gładkościenną torbielkę śr 2,5mm oraz w okolicach kątów żuchwy symetrycznie po obu stronach hypoechogeniczne węzły chłonne największy z nich ma w osi długiej do 16mm. Poza tym kolejne wzdłuż mięśni M-O-S- największy w osi długiej do 9mm. Proszę o radę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby skontrolować poziom hormonów tarczycy - fT3 i fT4 oraz TSH.
Pozdrawiam
Paweł Baljon