Kobieta , 37 lat Witam Jestem tydzień po klasycznej operacji miomektomi- usunięcia mięśniaka i naprawy przepukliny pepkowej. Ból po operacji przestał mi dokuczać, przestałam łykać środki przeciwbólowe. Mimo to, wciąż mam lekkie zawroty głowy, zimne poty rąk i stóp. Nie mam gorączki i innych nietypowych objawów. Od 3 lat choruję na niedoczynność tarczycy i przyjmuje hormon. Czy to pocenie to efekt uboczny i samo minie, swędza mnie także szwy w okolicy pępka? Bardzo proszę o radę. Ania
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Takie nadmierne pocenie raczej nie ma związku z przebytym zabiegiem. Być może związane jest to z zaburzeniami gospodarki hormonalnej tarczycy. Do rozważenia kontrola poziomu hormonów tarczycy we krwi. O wszystkim powinien decydować lekarz prowadzący.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Niedoczynność tarczycyNiedoczynność tarczycy to zespół objawów wywołanych niedoborem hormonów produkowanych przez tarczycę. Niedoczynność tarczycy występuje prawie 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: