Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierna potliwość przy podwyższonym ciśnieniu

Pocę się bardzo mocno. Na twarzy, rękach, pod pachami. Bywa, że po wejściu do pomieszczenia zalewam się potem i dopiero po chwili to ustaje. Wtedy przestaję się pocić. Mam nieco podwyższone ciśnienie (ok 140-150/90), ale wyniki przeprowadzanych badań mam poprawne.
ponad rok temu

Niepokojące zmiany skórne

Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przyczyny nadmiernej potliwości mogą być różne. Jeżeli jest ona wynikiem innej choroby – mówimy o nadmiernej potliwości wtórnej. W takim przypadku należy leczyć chorobę, której jest ona wynikiem i tak nadmierne poty mogą pojawiać się w przewlekłych zakażeniach ( np.: gruźlica – charakterystyczne są nocne poty), chorobach endokrynologicznych (np.: nadczynność tarczycy, cukrzyca), chorobach szpiku i układu białokrwinkowego ( białaczka, chłoniak) oraz w zatruciach. Kiedy nadmierna potliwość nie ma konkretnej przyczyny , wówczas mówimy, ze jest ona pierwotna – przypuszcza się, że może mieć podłoże dziedziczne. Nie wiem jakie dokładnie miała Pani wykonane badanie stąd też mogę podpowiedzieć by jeszcze raz udać się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jedyny skuteczny preparat to Bellergot 3x1 tabl. Zakładam, że badania typu: TSH, glukoza we krwi, hormony zostały wykonane? Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy