Nadmierna potliwość stóp i niedoczynność tarczycy

Od 2 tygodni pojawiła się u mnie nadmierna potliwość stóp. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu. Jak wcześniej dbam o higienę i czystość odzieży i skórzanego obuwia. Stopy się pocą również gdy jest mi zimno a reszta ciała nie jest spocona. Pot nie ma prawie zapachu. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych, nie odchudzam się. Jestem zdrowa, poza leczoną od wielu lat niedoczynnością tarczycy. Nie przyjmuję innych leków. Jaka może być przyczyna dolegliwości która pojawiła się tak nagle?

Dzień dobry,
jednym z czynników wzmagających pocenie jest nieodpowiednia dieta. Nie zaleca się spożywać nadmiernych ilości kawy, alkoholu i pikantnych potraw. Częstą przyczyną nadpotliwości są również zaburzenia hormonalne oraz stres.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska