Nadmierna potliwość u 59-latki

Poce sie prawie cala glowa mokra plecy , twarz co chwilajestem przeziebiona bo woda sie oblewam I wyjde na powietrze owiewa mnie I juz chora jestem .Ciezko mi z tym chodzic bo mi wstyd gdzie kolwiek wychodzic bo po twarzy leje sie splywa prosze makijaz I wlosy mokre I po plecach splywa woda .Co robic jak z tym zyc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą mieć związek z menopauzą i zaburzeniami hormonalnymi, ale przede wszystkim zalecany jest kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, który na podstawie badania lekarskiego będzie w stanie zlecić dalszą diagnostykę, wykluczając inne przyczyny wzmożonej potliwości.