Nadmierna potliwość w nocy u 22-letniego mężczyzny

Witam,mam taki problem. W nocy strasznie sie poce, mimo, ze wcale nie jest mi cieplo, rano wstaje i posciel jest cala morka, jestem mezczyzna lat 22. Jest to dla mnie uporczywe, glupio sie czuje spiac przy dziewczynie. Czy to oznaka jakiejs choroby? Jak sobie z tym radzic? Bardzo mi to przeszkadza poniewaz przez to pocenie nadal pojawia mi sie tradzik.. Czy moge na to zaradzic? Do jakiego lekarza sie wybrac?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje na początku udać się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o problemie. On dopyta o dodatkowe informacje, zbada Pana, być może zleci badania laboratoryjne co pomoże ukierunkować diagnostykę w konkretnym kierunku. Myślę, że potem może być pomocna diagnostyka u dermatologa lub endokrynologa, ale radzę zacząć od lekarza rodzinnego.