Nadmierna potliwość, zaparcia, ból głowy i problemy ze wzrokiem a bolerioza

Mam 15 lat ,ogólnie miałem dużo stresów i różnych sytuacji które doprowadzały mnie do nerwów..Jeszcze wcześniej nabawiłem się potliwości rąk ,nóg ,pac , pleców ,brzucha .Po pewnym sparingu kucie,później zaparcia, bóle tak przez tydzień , bywała też biegunka .Następnie zaczęły mnie boleć plecy,głowa, problemy ze wzrokiem, kark , łopatka. - Strasznie się tym przejmowałem. Jakieś 3 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz Czy to może być bolerioza ? Badania moczu - dobre.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pana objawy nie wskazują jednoznacznie aby ich powodem mogła być borelioza. Niestety nie mam żadnych podstaw także aby po ugryzieniu przez kleszcze od tak wykluczyć taką ewentualność. Proszę zapoznać się z charakterystycznymi objawami tej choroby. TU. Prawdopodobnie objawy jakie Pan podaje związane są ze stresem i przemęczeniem. Użył Pan słowa sparing więc mogę się domyślać iż trenuje Pan jakiś sport. Być może to jest wynikiem zgłaszanych dolegliwości- nadwyrężenie mięśni, nadmierny wysiłek.