Nadmierna senność a padaczka i odstawienie alkoholu

Witam ,moim problemem jest nadmierna sennosc w ciagu dnia ,kiedyś naduzywałem alkohol i teraz trwam w abstynencji od 5 i pół roku nie będac na żadnym odwyku ,poprzestałem picia po ostatnim ataku padaczki gdzie miałem połamana szczękę i wyladowałem na intensywnej terapi ,od około pół roku zaprzestałem tez zazywać depakine chrono 500 ,nadmierna sennosć jest strasznie uciazliwa i nie wiem czym moze być spowodowana ,robiłem kilka dni temu badania krwi i moczu są znakomite

Piotr Jurczyk

Witam. Z podanego przez Pana opisu nie wynika, czy Depakine została odstawiona przez lekarza czy samodzielnie. Rozumiem że Pana napady padaczkowe miały postać napadów drgawkowych uogólnionych. Nadmierna senność jest objawem wysoce nieswoistym, mogącym pojawiać się w całej gamie schorzeń, w tej kwestii zachęcam do kontaktu z lekarzem POZ, który zaplanuje diagnostykę w zależności od szczegółowego wywiadu i badania przedmiotowego. Co zaś do strony neurologicznej zagadnienia, opis nie wyszczególnia, czy senność pojawiła się bezpośrednio po odstawieniu Depakine, czy trochę później, natomiast związek tych wydarzeń jest wątpliwy. Możliwe natomiast jest występowanie nieprawidłowych zjawisk w czynności elektrycznej mózgu i w tym przypadku należałoby wykonać kontrolne badanie EEG i porównać z poprzednimi. Pozdrawiam.