Nadmierna senność po powrocie do szkoły

Witam, otóż odkąd nastąpił powrót do szkoły, tj. 2 miesiące temu, zauważyłam u siebie nadmierną senność. W nocy sypiam 6-8 godzin, więc dużo, a siedząc na szkolnych zajęciach muszę trzymać oczy na tzw. zapałki, po powrocie do domu codziennie potrzebuję chociaż 1-2 godzinnej drzemki. Po niej czuję się dobrze, sprawnie. Wykonałam ostatnio morfologię, myślałam że to może anemia ale nie.Mój poziom żelaza jest wręcz za wysoki. Czy to jest normalne w okresie jesiennym?pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam.
Szanowny Panie, takie objawy mogą się zdarzyć, szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz po dłuższej przerwie od systematycznej nauki w okresie letnim. Jednakże, jeżeli wymienione objawy będą nie przemijać proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym i ewentualnie specjalistą neurologii w celu oceny problemu. Pozdrawiam