Nadmierna senność, problemy z koncentracją i zaniki pamięci

Co sie ze mna dzieje? Mam 18 lat i od jakiegos 1roku mam problem: ciagle chce mi sie spac.O kazdej porze dnia i nocy chce mi sie spac i zasypiam.Czesto kiedy ktos mnie wybudza i rozmawiam z druga osoba a pozniej dalej ide spac to sie okazuje ze po wlasciwym wybudzeniu nie pamietam ze zaistniala jakakolwiek rozmowa. Mam takze omamy,brak koncentracji,zapominanie. Mama wscieka sie na mnie ze kazda okazje wykorzystuje na spanie a ja sie obawiam ze to normalne nie jest.CoMamZrobic?
18 LAT ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witaj! Niestety, kontakt wirtualny uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Objawy, o których wspominasz – nadmierna senność, problemy z pamięcią i koncentracją, omamy – mogą być oznaką różnych problemów, zarówno o charakterze neurologicznym, jak i psychicznym. Być może jest to narkolepsja, CFS (zespół chronicznego zmęczenia) albo jakiś guz mózgu. Przez Internet nikt Cię nie zdiagnozuje i nie zgadnie, co Ci dolega. Nie bagatelizuj swoich dolegliwości i koniecznie udaj się do lekarza oraz zrób specjalistyczne badania, by można było postawić rzetelne rozpoznanie. Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na tzw. narkolepsję, która charakteryzuje się nadmierna sennością i zasypianiem w każdych warunkach.
Sugerowałabym Pani osobistą konsultację w Poradni leczenia zaburzeń snu, celem szczegółowego zdiagnozowania.

Serdezności,
irena.mielnik.madej@gmail.com