Nadmierna senność: przyczyny

Witam. Strasznie dużo śpię (czasem po 14 godzin mimo, że dzień wcześniej też tyle spałem). Mimo to rzadko rano jak wstaję czuje się wyspany i pełen sił. Nie mam w ogóle energii i wigoru. Mam 20 lat, tak więc to jest kompletnie nienormalne. Zauważyłem również, że mam podwyższoną temperaturę 37,5 stopnia Celsjusza. Czasem rano mam zdrętwiała nogę albo rękę, co po jakiś 2-3 minutach wraca do normy. Jakiś czas temu szybko nabrałem na wadze 20kg w 2 miesiące. Czy to może być jakaś choroba?

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Bez wyników badań ciężko wypowiadać się o diagnozie. Senność i chroniczne zmęczenie mogą sugerować niedokrwistość. Wystarczy udać się do lekarza i wykonać morfologię krwi, a wszystko będzie wiadomo. Fakt przytycia w powiązaniu z pozostałymi objawami może wskazywać na zaburzenia hormonalne np. chorobę tarczycy. Podwyższona temperatura może być wynikiem przeziębienia lub w powiązaniu z dolegliwościami drętwienia kończyn być poważniejszą chorobą. Wizyta u lekarza i zrobienie podstawowych badań jest jak najbardziej wskazane i nieuniknione, by poznać diagnozę, wdrożyć odpowiednie leczenie i wrócić do formy.
Pozdrawiam!