Nadmierna wydzielina z pochwy po założeniu wkładki

Dzień dobry, niedawno miałam założoną wkładkę wewnątrzmaciczną z miedzią i srebrem. Po założeniu plamiłam przez 3 dni. Gdy plamienie ustało, zauważam wyraźnie zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy w postaci kłaczków i kłębków śluzu koloru kremowobiałego. W porównaniu z moją wydzieliną sprzed wkładki jest jej dużo więcej. Wydzielina ma lekko metaliczny zapach (miedzi?)-nie śmierdzi. Mam dyskomfort przez ciągłe uczucie mokrości. Czy to normalna reakcja na wkładkę?Czy to minie po okresie adaptacji?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mogą to być objawy zakażenia. Wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.