Nadmierna zazdrość o narzeczoną

zazdrosc jestem strasznie zazdrosny o nazeczona wszedzie wisze zdrade jak jestem w pracy to nie ma chwile zebym o tym nie myslał

Dzień dobry,

Pozostaje Panu udać się na konsultacje do psychoterapeuty i/lub psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić charakter Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze (jeżeli takie będzie wskazanie). Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam
Nadmierna zazdrośc może wynikać z własnej niskiej samooceny.Tak więc proponuję,by zając się również tą stroną problemu i zasięgnąć choćby opinii zaufanych osób,czy ma Pan podstawy do obaw.Nie wiemy tez,na ile jakieś poprzednie doświadczenia mają wpływ na opisywany niepokój/np.nieudany związek,nieudana relacja z jakąś ważną osobą,jak Pan się czuje w gronie rówieśników itp/.Takie problemy mozna także powierzyć specjalistom:psycholog,psychoterapeuta.Jednym słowem zalecam,by znalazł Pan przyczyny swojej niepewności i dzięki dojrzałemu rozwiązaniu ich,mógł w sposób otwarty utrzymać kontakt z wybraną osobą.Jak rozumiem,nie daje ona Panu osobiście powodów do niepokoju,lecz wytwarza je sobie Pan sam,prawda?
Zachęcam więc gorąco do poprawienia samooceny i wsparcia się w tym procesie życzliwą dla siebie osobą.
Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam.