Nadmierna zazdrość o partnera

Witam . Mam wileki problem z zazdrością o swojego partnera . Nie jesteśmy ze sobą długo, pare miesięcy , mieszkamy razem, dba o mnie, troszczy sie, opiekuje, w sferze intymnej tez jest nam dobrze lecz wszystko psuje moja chora zazdrośc o przeszlośc partnera. Jest miedzy nami 8 lat roznicy wieku (jest starszy) i jestem zazdrosna o to jego byłe , nie wiem skad to sie bierze , denerwuje mnie to ze z nimi tyle juz przezył co Ja bym chciala mu dac , wiem ze przed nami jest czas ale samo wychodzi .

Dzień dobry!

Wciąż może Pani jeszcze dać partnerowi - i Wam jako parze - bardzo wiele cudownych chwil i szkoda odbierać sobie tą szansę bezpodstawną zazdrością. Byłe partnerki niczego Pani nie odebrały, a często właśnie takie mylne przekonanie ciąży wielu kobietom i mężczyznom. Na przeszłość nie mamy wpływu i też często nie ma ona takiego wpływu na przyszłość, jak moglibyśmy to sobie wyobrażać. Warto oceniać partnera po tym, jak zachowuje się w obecnym związku, jak układa się Wasza relacja, jakie są Wasze mocne strony, a z czym macie trudności - obecnie. Wiążąc się z dorosłym człowiekiem (a oboje takimi jesteście) trudno oczekiwać od niego całkowicie czystej karty przeszłości. Często nadmierna zazdrość wiąże się z obniżonym poczuciem własnej wartości, przekonaniami wyniesionymi z domu rodzinnego itp. nad czym warto pracować w psychoterapii, aby zapobiec pojawianiu się takiego samego problemu w przyszłości i w kolejnych związkach.

Pozdrawiam!

Witam,
w takich sytuacjach zawsze warto zastanowić się nad tym, co powoduje w Pani takie odczucia, można spróbować skonsultować się z psychologiem, być może kilka konsultacji wystarczy. Jednak chyba warto to zrobić. Nie mam niestety możliwości opisania mechanizmu problemu w wiadomości, jednak zachęcam do konsultacji z psychologiem, może wiele pomóc. Pozdrawiam.