Nadmierne gazy przy IBS

Witam, mam 21 lat i cierpię na IBS. Jestem 2 miesiące po laparoskopii pęcherzyka. Od kilku dni dokuczają mi nadmierne gazy, ale wątpię, żeby były związane z miesiączką. Dodam, że nie boli mnie brzuch. Nie jem slodyczy, staram się trzymać dietę. Co może mi pomóc? Może espumisan?Zażywam Tribux Forte, Sanprobi i Conctroloc. Proszę o konkretne wskazówki co jeść, jakie brać leki. Dziękuję za odpowiedzi

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, same zalecenia dietetyczne powinny pomóc w Pani przypadku jeżeli dotychczas nie były stosowane. Powinna Pani jeść regularnie, 5-6 razy dzinnie o stałych porach, dużo świeżych warzyw i owoców, mniej tłuszczy oraz duża zawartość błonnika oraz pić dużo płynów. Ponadto zalecany jest regularny wysiłek i unikanie sytuacji stresowych. Pozdrawiam.