Nadmierne gazy w ciąży a ryzyko problemów z brzuchem u niemowlaka

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się problem gazów. Zaczęło się jeszcze przed zajściem w ciążę, w czasie ciąży ten problem się nasilił, tera jestem mamą 7 tyg. dziewczynki i karmie piersią. Obawiam się, że córka może mieć problemy z brzuszkiem z tego powodu. Nie jem warzyw strączkowych cebuli i innych rzeczy które powodują wzdęcia. Odstawiłam również chleb pełnoziarnisty na zakwasie ponieważ po nim córka miała kolki. Zastanawiam się czy może mieć to związek z produktami mlecznymi? Proszę o pomoc

Nietolerancja białka mleka krowiego może dawać objawy brzuszne. Może Pani na próbę odstawić produkty mleczne - mleko, sery, jogurty, masło itp jeśli przyczyną stanu dziecka są produkty mleczne powinno być lepiej.Pozdrawiam