Nadmierne napięcie i pobudzenie u 21-latka

Mężczyzna, lat 21. Od około 5-6 lat odczuwam nieustanne napięcie,pobudzenie i bardzo trudno jest mi się uspokoić. Mam problemy zasypianiem, z wysypianie. Czasami pewne myśli mnie pobudzają, a czasami bez zasadniczej przyczyny staję się pobudzony i trudno mi jest się uspokoić, opanować pobudzenie jakbym wypił energetyka lub mocną kawę. Bardzo często wieczorem ma taki stan i utrudnia mi to zaśnięcie. Dodatkowo czasami w sytuacjach stresujących są inne objawy takie jak ból żołądka, ból głowy.

Dzień dobry, jeżeli taki stan trwa już od kilku lat i utrudnia panu funkcjonowanie zachęcam do konsultacji z psychologiem. Na kilku spotkaniach uda się lepiej określić zakres oraz możliwe przyczyny pana napięcia. Psycholog zaproponuje także dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Zdecydowanie dobrym pomysłem, będzie konsultacja psychologiczna , w tym w kierunku nerwicy oraz dalsze diagnozowanie, by zapobiec dalszemu rozwojowi symptomów psychosomatycznych i zaburzeniom funkcjonowania nie tylko psychiki ale i całego organizmu.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek