Nadmierne owłosienie a przyjmowanie leku Bromergon

Witam, od prawie 2 lat biorę bromegron bo miałam za wysoką prolaktynę, w marcu w końcu sie unormowała i do sierpnia mam brać pół tabletki,potem mam zrobić znów badania i się okaże czy odstawiam leki czy nie. Martwi mnie to że nadmierne owłosienie sie utrzymuje, nie są to jakieś grube włoski jest to bardziej taki ciemny czasem czarny meszek. Inne hormony w normie. Czy może to być spowodowane lekiem? Czy mi to w końcu zejdzie ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nadmierne owłosienie jest raczej wynikiem podwyższonej prolaktyny a nie stosowanego leku. Sugeruję jednak postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i zmniejszyć dawkę. Dalsze leczenie hiperprolaktynemii powinno spowodować ustąpienie problemu.