Nadmierne owłosienie na twarzy, brzuchu, piersiach i udach u 18-latki

Mam 18 lat i mam problem z nadmiernym owłosieniem. Bardzo nadmiernym. I na twarzy i na brzuchu, i na piersiach, i na wewnętrznej stronie ud i ogólnie bardzo mocno na nogach. Do tego mam bardzo nieregularne miesiączki. Miesiączki są bardzo skąpe. Czy jest możliwość, że te problemy są na tle hormonalnym ? Czy mam iść do lekarza czy sobie odpuścić. Bo moja mama mówi mi cały czas, że widocznie taka moje uroda i, że mam nie iść do lekarza

Szanowna Pani,
nie można na podstawie takiego opisu wykluczyć pewnych zaburzeń hormonalnych. Proszę się zwrócić do endokrynologa lub ginekologa w celu wykonania badań.
Pozdrawiam
dr R.Anielski