Nadmierne owłosienie na twarzy u 19-latki

Witam. Zmagam sie z nieznosnym problemem wloskow na twarzy, jestem kobieta a owlosienie pokrywa moj podbrodek, szyje, policzki i miejsce pod nosem. To bardzo uciazliwe, bo wloski po wyrywaniu odrastaja w jakies dwa dni, sa twarde i drapiace. Chcialabym zapytac czym moze to byc spowodowane. Dodam, ze od wielu lat juz zauwazylam u siebie duze, czerwone plamy na dekolcie, szyi i ramionach w sytuacjach stresowych. Zaczerwienienia pojawiaja sie tez po goracej kapieli czy wypiciu mocnego alkoholu.

Aleksander Ropielewski

Może to wyikać z zaburzeń hormonalnych, jak też po prostu z ciemnego koloru włosów, które sabardziej widoczne niż u osób o jasnych włosach. Jeżeli przyczyną są zaburzenia hormonalne to konieczne jest wykonanie badań dodatkowych (estradiol, progesteron, LH, FS, DHEA, testosteron, TSH) i kontakt z endokrynologiem.

Dzień dobry . Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza endokrynologa
, po badaniu lekarz postawi diagnozę.

Jeśli włosy są koloru ciemnego można przemyśleć wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej .
Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu . Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik , co w efekcie prowadzi do utraty włosa . Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry . Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik , a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad . Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego , a skórą tym zabieg jest skuteczniejszy - większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu.