Nadmierne owłosienie na twarzy u kobiety

Witam.Mam problem nie wiem juz co mam robic.Mam nadmierne owlosienie najbardziej jestem zalamana broda sa to czarne mocne wlosy.Robilam juz badania testosteronu,tarczycy,nerek i jajnikow wszystko norma.Jestem po 12 zabiegow laseru i zero efektu.Dodam jeszcze ze siostra i mama maja ten sam broblem.Nie wiem jakie badania moge jeszcze wykonac w tym momencie sie gole.Prosze o pomoc
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku, tj. w sytuacji kiedy wyniki wszystkich badań są prawidłowe, u większości kobiet stwierdza się tak zwany hirsutyzm idiopatyczny – stan, który jest wynikiem nadmiernej reakcji receptorów androgenowych przy prawidłowym poziomie androgenów. W takim przypadku jakiekolwiek metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest zabieg elektrolizy.