Nadmierne pocenie się i nieprzyjemny zapach

jesli sie czlowiek poci non stop . i leje sie pot po plecach i ma sie mokre plecy i pod pachami .to co nalezy robic i jaki lek stosowac na to .przyczyna takiego pocenia sie non stop i nie przyjemnego zapachu potu to od czego to moze tez zalezyc

Witam serdecznie.
Nadmierne pocenie może wynikać z wielu chorób ogólnoustrojowych - nadczynności tarczycy, niewydolności nerek, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych, otyłości, a także nadużywania napojów zawierających kofeinę czy nadmiaru stresu. W pierwszej kolejności proponuję więc wizytę u lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi badanie kliniczne i pokieruje dalszym postępowaniem.