Nadmierne pocenie się pod cienkim przykryciem

Witam. Od lipca tego roku męczę się z nadmiernym poceniem, gdy leżę w łóżku pod bardzo cieńkim przykryciem. Za parę minut ogarnia mnie gorąco i zlewne poty. W mieszkaniu jest chłodno. Dokuczają mi też uderzenia gorąca co jakiś czas. Mam obecnie 53 lata, a menopauza rozpoczęła się u mnie , gdy miałam 45lat. Wyniki z moczu i krwi -prawidłowe, tarczyca w porządku, cukrzycy nie mam, USG jamy brzusznej i nerek prawidłowe Jak leżę odkryta jest mi zimno. Jak się tylko przykryję, robi mi się gorąco

Zmiany masy ciała u kobiet ponownie zaburzają poziom estrogenów u kobiet. Może zaistnieć wówczas sytuacja, kiedy ponownie odczuwa się negatywne skutki tych zmian.

Dzień dobry!

Jest to jeden z charakterystycznych objawów, związanych z menopauzą. Warto omówić to ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem.

Pozdrawiam!