Nadmierne przybieranie na wadze w ciąży

Witam, jestem w 26 tygodniu, i przytyłam już 13 kg. W I try. cierpiałam na mdłości więc jadłam częściej, ale nie objadając się specjalnie. Później jadłam normalnie, jak przed ciążą do ok 2000 kalorii dziennie, dodam że cały czas pracuję i jestem bardzo aktywna.Miesiąc temu moja waga bardzo mnie przeraziła, więc zaczęłam się ograniczać do 1500-1700 kalorii dziennie, chodzę na fitness dla kobiet w ciąży itd mimo to przytyłam 4 kg.Co ma robić żeby zahamować tycie?Dlaczego tak tyję?Czy to woda?

Witam, polecam wizytę u dietetyka, który obliczy Pani zapotrzebowanie energetyczne, da zalecenia oraz ułoży dietę, dzięki czemu łatwiej będzie Pani kontrolować masę ciała.
Bardzo ważne jest aby bez konsultacji ze specjalistą nie ograniczać spożywanych dziennie kalorii będąc w ciąży. Proszę pamiętać, że czasie II i III trymestru zapotrzebowanie kaloryczne, nieznacznie ale jednak się zwiększa. II trymestr +360kcal, III trymestr +475kcal. Na całkowity przyrost masy ciała w trakcie ciąży składa się masa ciała dziecka, macica, piersi, płyn owodniowy, łożysko, krew, dodatkowe płyny oraz dodatkowa tkanka tłuszczowa. Średnie zapotrzebowanie na płyny w czasie ciąży to 2-2,5l, proszę ich nie ograniczać, ponieważ są bardzo ważne np. w tworzeniu płynu owodniowego. Najlepiej aby piła Pani wodę średniozmineralizowaną, niegazowaną.
Pozdrawiam