Nadmierne skupianie się na wyobrażonych sytuacjach

Witam czy jest to jakies zaburzen a wiec od dziecka lubilem zyc jakby w swojej wyobrazni czesto ogladajac np film pozniej realizowalem scenariusz w glowie dodajac jakby nowe zdarzenia lub wymyslajac całkowicie cos innego najczesciej przy tym machalem palcami wydajac dziwne dzwieki a wszystko dzialo sie jakby w wyobrazni i takie zachowanie towarzyszylo mi przez wiele lat czesto wolalem spedzac czas w domu i wykonywac ta czynnosc do teraz zdaza mi sie wydawac z siebie dziwne dzwieki buczenie itd,

Witam,
Bujna wyobraźnia to raczej powód do dumy niż kłopot.
Zastanawiam się, czy to, o czym Pan pisze w jakiś sposób przeszkadza Panu lub innym osobom. Jeżeli tak to warto temu się przyjrzeć bliżej i skosultować się z psychoterapeutą, psychologiem. W bezpośredniej rozmowie ustali Pan co chce z tym zrobić i co można zrobić lub/i czy w ogóle warto coś z tym zrobić.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Napisał Pan, że lubił Pan fantazjować. Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie? Zaczęło to Panu przeszkadzać?
Czy fantazjowanie utrudniało Panu wykonywanie obowiązków szkolnych, zawodowych? Czy utrudniało budowanie relacji?
Niektórzy fantazjują, gdyż pomaga im się to oderwać od bieżących problemów.
Jeśli nie daje to Panu spokoju, proszę skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie!