Nadmierne wydzielanie sebum

Witam, borykam się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Jestem po kuracji izotretynoiną, także z wypryskami nie mam większego problemu, chociaż twarz szybko zaczyna się świecić i jest tłusta. Większy problem mam natomiast z przetłuszczaniem się włosów. Umyte rano są w nieciekawym stanie już pod wieczór. Do tego z natury są cienkie i nie mam ich zbyt wiele. Obstawiam, że to sprawa hormonów. Domowe sposoby i kosmetyki nie pomagają. Gdzie powinnam się udać i ewentualnie jakie hormony zbadać?

Proszę udać się na konsultację do trychologa lub dermatologa. Na nadmierne wydzielanie sebum najlepsze są peelingi medyczne plus dobranie odpowiedniej pielęgnacji domowej.